Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

Sürücü Bilgisi

Firmamızda belirtilen sürücü yaşı ve ehliyet yılı şartlarına uygun kişiler sürücü olarak tanımlanabilir. Buna göre;  

Kiralama Yaşı 

Ekonomik grup araçlar için 22 yaşını doldurmuş olmalı.

Orta grup araçlar için 23 yaşını doldurmuş olmalı.

Üst grup araçlar için 25 yaşını doldurmuş olmalı.

Lüks grup araçlar için 27 yaşını doldurmuş olmalıdır.

Ehliyet Süresi

Ekonomik grup araçlar için en az 2 yılı doldurmuş olmalı

Orta grup araçlar için en az 3 yılı doldurmuş olmalı

Üst grup araçlar için en az 4 yılı doldurmuş olmalı 

ve Lüks grup araçlar için en az 5 yılı doldurmuş olmalı 

UYARI: Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.  

Sürücü ve ek sürücülerden araç teslimi esnasında ehliyet ibrazı ve kiralama kontratını imzalamaları istenir. Kiralama kontratında belirtilmeyen kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda kasko ve sigorta geçersiz kalır.

Kiralama Süresi

En az kiralama süresi 24 saat (1 gün) dir. Çağrı merkezimizi 444 7 900 nolu telefondan arayarak aylık veya daha uzun vadeli kiralamalar yapabilirsiniz.

Olası gecikmeler durumunda:

  • Olası gecikme durumlarında öncelikle çağrı merkezimize bilgi vermeniz gerekmektedir.
  • Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/3 ü, gecikme 3 saati geçtiği takdirde ise tam gün ücreti alınır. Gecikmenin zamanında haber verilmediği durumlarda geçerli gün araç kira bedeli kredi kartınızdan tahsil edilir.

Depozit (Kredi Kartı Kullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre, ekonomik grup araçlarda 300 TL tutarında, orta grup araçlarda  600 TL tutarında, üst grup araçlarda  750 TL tutarında ve lüks grup araçlarda  1000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilir. 

Yakıt

Araçlarımız depo seviye göstergesinde belirtilen yakıt kadar teslim edilip, alınır. Teslim edilme anında eksik yakıt değeri olması halinde, eksik değer kadar bedel müşteriden talep edilir.

Araç Teslimi

Teslim Alma:

Araç teslimi rezervasyonun formunuzda belirtilen lokasyon da yapılır.

Havalimanı : Havalimanı teslimlerinde yolcu çıkış kapısında isminiz yazılı bir tabela ile veya telefon ile teslimat personeli ile iletişim kurularak yapılır. İniş saatiniz vermiş olduğunuz uçuş numarasına göre takip edilir. Bagaj alma süresi göz önünde bulundurularak havalimanında hazır beklenilir. Teslimat personeli sizi karşılayarak aracın yanında sözleşme işlemleri yapıldıktan sonra teslimat gerçekleşir. Aracınız, rezervasyon da belirtilen iniş saati itibariyle hazır bulundurulur.

 Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme: Aracınızı belirli bir adresten teslim almak istediğinizde en yakın şubemiz veya bayimize olan uzaklığı 10 km den fazla olduğu durumda ekstra teslim ücreti uygulanır. Bu ücretin belirlenmesi için çağrı merkezimiz sizinle e-mail veya telefon ile iletişime geçecektir.

Sigortalar ve Güvenceler

Sigorta detayları kiralama sözleşmesinde ve internet sitemizde Ekstralar ve Fiyata dahil olanlar sayfasında açık olarak belirtilmiştir. Aşağıda tüm sigorta seçeneklerinin açıklamalarını inceleyebilirsiniz. Sigorta uygulaması, kiraladığınız mevkii ve araca göre farklılıklar gösterebileceği için rezervasyon aşamasında, rezervasyon onay belgeniz veya kiralama sözleşmesinde belirtilen maddeler geçerlidir.

1.     Muafiyet Kaza Sigortası (CDW)

Kaza durumunda, 1.000 TL` lik kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen 1.000 TL .`ye kadar olan hasarları (lastik -cam- far hasarları hariç) müşteri beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alır. Günlük 15 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz. 

2.     Lastik Cam Far Sigortası (LCF)

Aracın camları ve lastiklerinde bir hasar olması risklerini kapsar. Günlük 8 TL/gün ödeyerek bu sigortayı satın alabilirsiniz. 

3.     Ek Sürücü

Aracı kiralayanın dışında bir kişinin kullanabilmesi için, geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması, ek sürücü imzasının sözleşmede yer alması ve günlük ek sürücü ücretlerinin ödenmesi gerekir. Bu kurala uyulmadığı takdirde alınan sigortalar geçersiz sayılır ve kiracı ile kullanan kişiler tüm hasarlardan sorumlu tutulur. Günlük 10 TL/gün ödeyerek ek sürücü kullanım hakkını satın alabilirsiniz. 

4.     Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir. Günlük 9 TL/gün ödeyerek bebek yada çocuk koltuğu hizmetini satın alabilirsiniz. 

5.     Navigasyon Hizmeti

Navigasyon ihtiyacınız var ise Navigasyon bulunmayan araçlara Navigasyon takıyoruz. Günlük 9 TL/gün ödeyerek navigasyon hizmetini satın alabilirsiniz. 

Kaza Durumlarında:

Kullanıcı Muafiyet Kaza Sigortası (CDW) satın almış olsa dahi aşağıdaki evrakları tamamlamak ve 24 saat içerisinde Air Rent a Car a bildirmek ve ulaştırmak zorundadır.

1.       Çift taraflı tutanak yada Polis/Jandarma tutanağı

2.       Kaza çift taraflı ise karşı tarafın Ehliyet, Ruhsat veTrafik Sigortası Poliçesi

3.       Kaza yeri ve araçların detaylı fotoğrafları (En az 7 Fotoğraf ve 5 ila 7 metre uzaklıktan çekilmeli)

4.       Alkol Raporu 

Kullanıcı Muafiyet Sigortası(CDW) satın almadığı durumlarda ve hasarın oluşması durumunda kaza evrakları eksiksiz olarak Air Rent a Car yetkililerine teslim edilmiş olsa dahi oluşan hasarın 1.000 TL` sını ödemekle yükümlüdür. Kullanıcı Kaza Durumunda İstenen Evrakları eksiksiz olarak Air Rent a Car` a  teslim etmemesi durumunda oluşan hasarın tamamını öder. 

5 Gün ve üzeri kiralamalarda kullanıcı hasar durumunda ikame araç hakkına sahiptir.

 

Önemli Bilgiler;

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır: 

1.     Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması, 

2.     Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlamış lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar), 

3.     Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması, 

4.     Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,

5.     Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar), 

6.     Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç), 

7.     Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, 

8.      Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi, 

9.     Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi, 

10.   Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması, 

11.   Lastik Cam Far Sigortası (LCF) ayrıca satın alınmadı ise Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.  

12.   3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri KİRACI sorumludur. 

13.   1-3 günlük araç kiralama Km limiti 250 Km` dir.

        4-7 günlük araç kiralama Km limiti 220 Km` dir.

        8-14 günlük araç kiralama Km limiti 200 Km` dir.

        15 ve üzeri günlük araç kiralama Km limiti 135 Km` dir. Km aşımlarında, Km başı 0.30TL den ücretlendirilir.  (Örnek: 100Km aşım olursa = Km aşım ücreti 30TL` dir)

 

 

Trafik Cezaları

Araç plakasına yazılmış radar, otoyol ve köprü kaçak geçiş vs. cezaları ilgili kurum tarafından tarafımıza bildirilir. Belirli tarih ve saat de cezanın size ait olduğu anlaşılması durumunda tarafınıza ilgili belge e-mail ile iletilir. Ödemenizi bu belgede belirtilen süre içerisinde ve hesap numaralarına ödemeniz talep edilir veya kredi kartınızdan tahsil yoluna gidilir. Ceza tutarının ödenmemesi durumunda kiralama sözleşmeniz, kimlik bilgileriniz ve ceza tebligatı ile birlikte anlaşmalı hukuk bürolarına devredilerek yasal takip işlemi adınıza başlatılır.

 

Ödeme Koşulları ve Güvenlik

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı kira başlangıcında kiracının şahsına ait kredi kartından peşin olarak tahsil edilmektedir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farklılığına göre kredi kartından tahsil veya iade gerçekleştirilmektedir. Kiracının şubemizde bizzat bulunması gerekmekte ve ek sürücü veya farklı kişiye ait kredi kartı kabul edilmemektedir. 

Teminat Ücreti:
Araç kira ücreti dışında bazı durumlar da teminat(depozito) da istenebilir. Araç gruplarına göre  300 TL ila 2.000 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil edilen bu teminat tutarları, aracın size teslim edildiği gibi geri alınması durumunda en geç 14 iş günü içerisinde tamamen iade edilmektedir. 

Güvenlik
Rezervasyonunuzu daha güvenli yapabilmeniz için www.airrentacar.com SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır.

Rezervasyon, Sözleşme değişiklik ve Değişiklik

Web sitemizden veya Çağrı merkezimiz üzerinden yapılan rezervasyonlar:
Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olara karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. 

No-Show Uygulaması: 
Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde veya verdiğiniz uçuş numarasının kontrolü sonrası uçağınızın iniş saatinden sonra aracın teslim alınmaması durumunda, araç 1 saat bekletildikten sonra No-show durumuna geçecek ve hiçbir gruptan araç garanti edilemeyecektir. No-show durumundaki rezervasyonunuz, 2 saatin sonunda iptal olacaktır. 

İptal ve İade Uygulaması:
Rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda sizden hiç bir ücret talep edilmez. Gerekçe belirtmeksizin yapılan iptallerin tekrarı durumunda müşteri kaydınız sistemimizde kara listeye alınır ve sonraki kiralama ihtiyaçlarınıza olumlu yanıt verilmez.
 

Diğer Önemli Hususlar;

Online kiralama işlemlerinde rezervasyon esnasında verilen kredi kartı bilgilerine istinaden ödeme otomatik olarak rezervasyonla eş zamanlı alınır. Ofisten yapılan kiralama işlemlerinde ödemeler kiralama başlangıcında geçerli bir kredi kartı ile yapılır. Kiralamalarda Kredi Kartı bulundurmak zorunludur. 

Rezervasyon yapmış olduğunuz aracın bir önceki müşteride oluşabilen hasar yada arıza durumlarında rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.  

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan "mail order" veya "hesaba havale" ile rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte bir ön provizyon bloke edilir.  

Kiralama sona erdikten sonra Fatura kesilir ve en geç 7 iş günü içerisinde sözleşmede belirtmiş olduğunuz adresinize posta yoluyla gönderilir. 

Aracın trafikten alıkonulması halinde, bu süre kiralama süresine eklenir.

7/24 irtibat numaramız

444 7 900

info@airrentacar.com.tr

 

Whatsapp İçin Tıklayınız
Merkez Ofis Bilgilerimiz ve Çalışma Saatlerimiz
E - Bülten

Kampanyalardan Faydalanmak İçin Mail Adresinizi Girmeniz Yeterli Olacaktır

© 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.
GİRİŞ YAP